1403/837
Dansk møbeldesign
Spisestue af teak, bestående af udtræksbord med to aftagelige halvcirkelformede klapper og to tillægsplader samt sæt på seks stole betrukket med grønt uld. Ubekendt producent. H. 72,5. L. 72/178/290. B. 106. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud