Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Robåd på søen ved Humlebæk Kirke. Sign. Godfred Christensen. Olie på lærred. 54,5×82.
Retoucheringer. Stødmærke. Områder med tyndere bemaling. Mindre krakeleringer.