Stephen Gilbert (f. Fife, Skotland 1910, d. Frome, England 2007)
Fire kompositioner. Usign. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelser hver 20,5×13. Uindrammede. (4)
Proveniens: Gallerie Præstegaarden, Dannemare. Erhvervet direkte fra kunstneren.
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020