2103/​902

Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)

Et par pendler af Oregon pine. Udført hos AB Ellysett, Markaryd, Sverige. H. 26. Diam. 29. (2)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene lampe med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.500 DKK