2103/902
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Et par pendler af Oregon pine. Udført hos AB Ellysett, Markaryd, Sverige. H. 26. Diam. 29. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene lampe med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag