2022/118
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Stranden ved Sæby. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 45×69.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 383, nr. 186. oktober 1953.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud