2013/153
Otto Thomasen
To figurer af udskåret narhvalstand i form mand og kvinde samt armbånd udskåret med led i form af masker. Usign. H. 7–8 cm. (3)
Revner og mangler. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag