1337/​1301

Halskæde af 18 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på 0,01 ct. Farve Wesselton. Klarhed SI. Rubinvedhæng af 14 kt. guld prydet med facetsleben rubin, armbånd og vedhæng af 14 kt. guld, kæde og ametystvedhæng af 8 kt. guld. Vægt i alt 25,9 gr. Samt forgyldt kæde og kæde af forgyldt sterlingsølv. Vedhæng L. 2–4,5. Armbånd L. 18,5. (8)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 11. september 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.000 DKK