2138/933
Dansk møbeldesign
Skænk af palisander, front med fire skuffer og fire skydelåger, bag hvilke bar, skuffer og hylder. 1960'erne. H. 118. L. 181. D. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Finérskader.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag