2431/141
Sukkerskål af sterlingsølv, indvendig forgyldt, vaseformet, drevet med festoner og ornamentik. Elkington & Co (Frederick Elkington), London 1879. Vægt 483 g. H. 22 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
107855 | ||
124637 |