2431/142
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Parti fra Moesgaard med Giber Å ved Skovmøllen. Sign. Milton Jensen 28. Olie på lærred. 77×95.
Proveniens: ABR auktion 89, 1957 nr. 137.
Krakeleringer.
Vurdering