11947/24
Ernst Hansen (f. Ringkøbing 1892, d. København 1968)
Portræt af polarforskeren Knud Rasmussen. Sign. EH 1932. Litografi. Bladmål 52×43. Uindrammet.
Fold og krøl langs siderne.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag