1931/20
Langbord af massivt egetræ med krydsformede gavle. Barok form. 20. årh. H. 78. L. 187. B. 100.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag