2138/​615

Steffan Danielsen (f. Nólsoy, Færøerne 1922, d. Tórshavn 1976)

Landskab. Sign. SD 1954. Olie på lærred. 33×44.

Huller efter tegnestifter.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

10 bud

(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
2.000 DKK