2138/615
Steffan Danielsen (f. Nólsoy, Færøerne 1922, d. Tórshavn 1976)
Landskab. Sign. SD 1954. Olie på lærred. 33×44.
Huller efter tegnestifter.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud