1308/681
Ubekendt snedkermester
Lænestol opsat på tilspidsende ben af bejdset ask. Sider, sæde samt dybthæftet ryg betrukket med rød plys, keder af rødt stof. Ca. 1940'erne.
Ben med ridser og mærker - ene forben let løst. Betræk med brugsslitage, keder og armlæn med slitage.
Moderne kunst og design, 19. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
25 bud