2417/250
Tabatiere af bemalt lak, lågets motiv 'Music's Mishap' efter et Victoriansk stik af J.M. Wright. 19. årh. Diam. 9 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag