1417/147
To kinesiske tæpper. Usædvanlingt ovalt tæppe. 148×93. Samt sjældent hestedækken med fo-hunde og klassiske kinesiske ornamenter. 135×59. 19/20. årh.(2)
Slitage. Flossede ender. Mølskader.
Ældre malerier og møbler, 21. april 2014
Vurdering
Hammerslag