12024/165
Engelsk standur i kasse af sortmalet træ udskåret med søjler, bladværk og kapitæler. Bemalet skive med månefase, romer- og arabertal. 19. årh. H. 230.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020
Vurdering
Hammerslag