895/​77

Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)

Båden går ud. Sign. Carl Locher Hornbæk 84. Olie på lærred. 118×195.

Proveniens: Tidligere Hornbækhus.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

50.000 kr.

Hammerslag

50.000 kr.