Foto endnu ikke klar
895/77
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Båden går ud. Sign. Carl Locher Hornbæk 84. Olie på lærred. 118×195.
Proveniens: Tidligere Hornbækhus.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag