2103/957
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
“Sinus”. Pendel med skærm af hvid akryl. Udført for Piet Hein. 1960–70'erne. Diam. 55.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|