2031/​870

Dansk møbeldesign

Spisebord af palisander, ene side med udtræk. H. 72. L. 169. B. 90.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og skjolder. Mindre finérafslag på side af udtræk. Tillægsplade er ikke inkluderet.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag