2031/870
Dansk møbeldesign
Spisebord af palisander, ene side med udtræk. H. 72. L. 169. B. 90.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og skjolder. Mindre finérafslag på side af udtræk. Tillægsplade er ikke inkluderet.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag