2417/857
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Cylindrisk krukke af stentøj, udvendigt med vertikale riller i relief, dekoreret med grøn/blå glasur. Sign. monogram, 129. H. 6. Diam. 6.
Mindre overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud