2131/80
Samling sauce-, punch- og flødeskeer af delvis forgyldt sølv. Danmark, 18.-20. årh. Vægt ca. 570 g. (24)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis med reparationer, delvis med graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud