2049/200
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Portræt af en siddende kvinde, der læser. Sign. J. P. Olie på lærred. 36×30.
Provenance: Bruun Rasmussen auktion 1347, 2013 nr. 113.
Minimal afskalning ved nedre venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud