1747/1583
To rokoko hovedvandsæg af sølv. Mestre Fridrich Mørch, borgerskab København 1775 og Lars Berg, borgerskab København 1756. 18. årh. H. 6 og 6,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud