1951/9009
Fritstående dansk empire sofabænk af sortmalet og delvist forgyldt træ. Efter engelsk forbillede, 19. årh.s begyndelse. L. 178.
Stel med almindelige brugs- og alderstegn. Moderne betræk og polstring; god stand.
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag