2102/​739

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par bogstøtter af patineret diskometal, støbt med havfruer. Stemplet monogram Danmark, dessin 1554. H. 12. D. 12. (2)

Brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 12. januar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK