2102/739
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bogstøtter af patineret diskometal, støbt med havfruer. Stemplet monogram Danmark, dessin 1554. H. 12. D. 12. (2)
Brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Vurdering
Hammerslag