2417/945
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Sofabord af kirsebær med to klapper. Model 5360. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 54. L. 80/160. B. 80.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|