648/691
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
“Chiesefloden ved Gardasøen”. Sign. C. Z. 01. Olie på lærred. 28×36.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Malerier, 29. november 2006
Vurdering
Hammerslag