2436/266
Qum helsilketæppe, Persien. Medaljondesign. 20. årh.s anden halvdel. 220×137.
Slidte frynser. Delvis let slidte kanter. Monteret med ringe til ophæng i ene ende(disse kan let afmonteres)
Fra
i
Glostrup
Vurdering