2439/201
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Mor og barn siddende i sollyset ved et vindue. Sign. J. P. Olie på lærred. 30,5×27.
Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer.
Vurdering