To Barok englehoveder af udskåret og forgyldt træ, på senere stande af sortmalet træ og metal. 18. årh. H. inkl. stand 34 og 41. (2)
Begge med større revne på baghovedet. Den ene med reparation på vinge, den anden med afslag på vingespids. En med ophæng på bagsiden. Afskalninger. Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 4. juli 2019