1317/1673
En samling diverse dele bestik af sølv og sterlingsølv, bl.a. Georg Jensen “Dronning” serveringsske, Evald Nielsen “No. 3” potageske, tysk fiskeserveringsbestik, Johann H.J. Wiencke, Hamborg 1857–1865. 18.-20. årh. Vægt ca. 2215 gr. Samt syv dele med stål og kande af plet. (61)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Delvis graveret. Én defekt kniv medfølger.
Varia, 25. april 2013
Vurdering
Hammerslag