1317/​1673

En samling diverse dele bestik af sølv og sterlingsølv, bl.a. Georg Jensen “Dronning” serveringsske, Evald Nielsen “No. 3” potageske, tysk fiskeserveringsbestik, Johann H.J. Wiencke, Hamborg 1857–1865. 18.-20. årh. Vægt ca. 2215 gr. Samt syv dele med stål og kande af plet. (61)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Delvis graveret. Én defekt kniv medfølger.

Varia, 25. april 2013

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.000 DKK