2413/214
Samling fangstredskaber, to uloer og perlebroderier. Grønland, 20. årh. L. 15–86 cm. (9)
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag