2413/​214

Samling fangstredskaber, to uloer og perlebroderier. Grønland, 20. årh. L. 15–86 cm. (9)

Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK