2446/143
Sengustaviansk spejl i ramme af forgyldt træ, portal formet, top med blå dekoration. Sverige, ca. 1800. H. 166. B. 65.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.
Vurdering
Hammerslag