2139/​855

Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)

Cirkulært fad af metal, dekoreret med motiv i sort og rød emalje. Diam. 30.

Brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag