2203/​957

Arne Karlsen

Konferencebord af mahogni, bestående fire rektangulære moduler samt to D-ender, ekstra moduler og otte kortere ben. Udført og mærket hos Interna. H. 70. Samlet længde. 390. B. 130.

Ekstra moduler:

To D-ender: H. 65. L. 130. B. 65.

D-ende samt rektangulært modul: H. 70. L. 130. B. 65.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder. Bordene og ben med nuanceforskel. Bemærk at de ekstra ben er den korte version som giver en højde på 65 cm.

Moderne kunst og design, 18. januar 2022

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK