905/​841

Edvard Munch (f. Løten, Hedmark 1863, d. Ekely 1944)

“Alphas avkom”, 1908–09. Usign. Trykt hos Dansk Reproduktionsanstalt, København. Litografi. Lysmål 28×48.

Litteratur: Woll 354.

Seller informs: ingen

Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK