905/841
Edvard Munch (f. Løten, Hedmark 1863, d. Ekely 1944)
“Alphas avkom”, 1908–09. Usign. Trykt hos Dansk Reproduktionsanstalt, København. Litografi. Lysmål 28×48.
Litteratur: Woll 354.
Seller informs: ingen
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag