2032/​684

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

Komposition, 1970. Tryksign. Miro. Litografi i farver. Trykt hos Poligrafa, Barcelona. Bladstørrelse 76×56.

Litteratur: Jf. Maeght IV nr. 680.

Papiret er let gulnet, tydeligst langs kanten, og fremstår med enkelte små håndteringsmærker. Original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 4. august 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK
2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK