2032/684
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Komposition, 1970. Tryksign. Miro. Litografi i farver. Trykt hos Poligrafa, Barcelona. Bladstørrelse 76×56.
Litteratur: Jf. Maeght IV nr. 680.
Papiret er let gulnet, tydeligst langs kanten, og fremstår med enkelte små håndteringsmærker. Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag