1947/56
Østrigsk lygteur i kasse af poleret bøgetræ med forgyldte skæringer, hvidemaljeret urskive sign. Johann Caspar Hartman in Wien. 19. årh. H. 47. B. 28. D. 16.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Emaljereparationer. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud