2420/124
Ancher Kjær (f. 1906, d. 1984)
Brydende bølger ved Skagen. Sign. Ancher-Kjær, Skagen Maj 80. Olie på plade. 42×58.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag