1950/972
Knud Peter Eel (f. Hellested 1914, d. Lemvig 1968)
“Højsommer ved Agger”. Sign. EEL, Agger 59. Olie på lærred. 59×78.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag