2216/525
Tatjana Valsang (f. St. Tönis, Germany 1963)
“Feld”, 2014. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 70×60. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Andersson Sandström, Stockholm / Umeå, Sverige. Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Original stand. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 19. april 2022
Vurdering
Hammerslag