1715/773
Jens Sørensen (f. Kolding 1887, d. Roskilde 1953)
Forlystelsespark. Sign. Jens Sørensen. Olie på lærred. 36×45.
Hul i øvre venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 11. april 2017
Vurdering
Hammerslag