2012/223
Den kronede Madonna med barnet, gotisk kirkefigur af udskåret træ. Antagelig Nordtyskland 15. årh. H. 102 cm.
Aldersrelaterede spor og mærker: afslag, revner, ormehuller. Højre underarm og hånd mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud