2440/877
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
To vaser af stentøj, dekoreret med gulbrun glasur. Sign. E.St.N 195 og 179. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 12,5 og 14,5. (2)
Den ene med hårrevne ved munding.
Moderne kunst og design, 1. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud