Tinos
Et par fade af poleret og delvis grønpatineret bronce. Udvendigt støbt med reliefdekor. Stemplet hhv. Tinos, Bronce, Made in Denmark og Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark. H. ca. 5. Diam. 29. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle nuanceforskelle og reparationer/retoucheringer i patinering - dette er mest udtalt på det ene af de to fade, som ydermere har nogle hak på kant. Se venligst detaljefotos.