2009/525
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Lajoupée”, 1973. Sign. Estéve, épreuve d'artiste. Litografi i farver. Lysmål 68×52.
Litteratur: Vallier nr. 67.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud